Nauka słówek z angielskiego

Zapewne każdy z nas poświęca dużo czasu na naukę słówek z języka angielskiego. Trzeba jednak stwierdzić, że czas, który poświęcamy na naukę słówek jest czasami czasem zmarnowanym. Nikt zazwyczaj nawet się nie domyśla o co chodzi. Popełniamy wiele banalnych błędów podczas nauki słówek. Przedstawię teraz kilka z nich.

Pierwszy z nich to brak systematyczności. Niech nikt nie myśli, że za pierwszym razem nauczy się danego słówka. Czasami na powtórkę nawet jednego słówka potrzeba wiele dni. Słownictwo z języka angielskiego trzeba powtarzać cały czas. Nie da rady aby danej partii słówek nauczyć się w jeden tydzień czy też miesiąc. Taki proces systematyczności nauki słówek można zawsze przyspieszyć jednak nie zawsze to będzie aż takie duże przyspieszenie. Dlatego też jak wspomniałem systematyczność w nauce słówek jest bardzo ważna.

Warto uczyć się ich po prostu mniejszymi partiami i w dłuższym okresie czasu co pozwoli nam na długotrwałe zapamiętanie danego słownictwa. Ważne jest także jakich słówek się uczymy. Jeżeli jesteś uczniem czy studentem to wiesz jaki materiał słówek musisz przyswoić. Ucząc się angielskiego samemu często możemy dobierać niewłaściwe słówka. Trzeba słówka podzielić sobie tematycznie co ułatwi nam swobodną naukę.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: